Robotik Kodlama Eğitimi
Robotik Kodlama Eğitimi
Robotik Kodlama Eğitimi

ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ

Günümüzde yeni bir kavram olarak ortaya çıkmasına rağmen popüler eğitimlerden biri olmaya başlayan Robotik Kodlama, her yaş grubuna uygun farklı robot türlerini ve kurulmasını, mekanik ve elektronik tasarımı, proje tasarlamayı, program kodlama yöntemlerini anlamalarını sağlamaktadır.

Kodlama beceresi, problemlerin tanımlanması ve çözümünde önemli bir yere sahiptir. Robotik kodlama ile, yaratıcılık olgunuz gelişir ve farklı çözümler üretebilirsiniz. Sistematik düşünerek ilişkilendirmeler yapabilirsiniz.  Kısacası Robotik Kodlama, insan hayatına bilgi, beceri ve yetkinlik kazandırmaktadır.

Bir robotun hareketlerini kontrol edebilmek veya yönlendirmek için yapılan kodlama çalışmalarına robotik kodlama denir. Dünyaca ünlü mühendisler ve teknoloji liderleri robotik kodlama ve eğitimine dikkat çekmek amacıyla videolar çekmiş ve günümüzde iyice yaygınlaşan kodlama eğitiminin geleceğin dili olduğunu düşünmüşlerdir.

Robotik Sistemler Nelerdir?

Robot, sensörler ile çevresini algılayabilen, algıladıklarını hızlı bir şekilde yorumlayabilen ve yorumlama sonucunda karar verebilen, verdiği kararı çıkış sinyali ile üreten bir aygıttır. Robotlar, çıkış sinyalini motor, LED veya herhangi bir aktüatör ile verebilirler. Robotlar, otonom karar veremeyen aygıtlar değildirler.

 

Robotik Kodlama Eğitimini Kimler Alabilir ve Nerelerde Çalışabilirsiniz?

Okul öncesi öğretmenleri, ilkokul ,ortaokul, lise ve Teknoloji Tasarım ve Bilişim öğretmenleri

Etüt merkezlerinde , satranç merkezlerinde , akıl zeka oyunlarına ek olarak kodlama ve robotik üzerine çalışmak isteyenler

Çocuklarının tablet bilgisayar ve cep telefonlarına ayırdığı vakti daha verimli geçirmek isteyenler

Fen Bilimleri ,Matematik Bilgisayar branşlarında ek ders vermek isteyen öğretmenler (anaokulu ,ilkokul, ortaokul ,lise )

Robotik Atölyesi açmak isteyen herkes ve üniversite öğrencileri.

Kayıt ve katılım için mezuniyet şartı bulunmamaktadır.

...
...